OLEJE_KOSMETYCZNE

OLEJE KOSMETYCZNE

Laboratorium ICM Farmacja specjalizuje się w produkcji innowacyjnych olejów kosmetycznych, doskonałych surowców dla kosmetyków. Nasze oleje wyróżniają się zachowaniem substancji czynnych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych dzięki zaawansowanym technologiom. Są przejrzyste, pozbawione karotenu, chlorofilu i wosków, stanowiąc lekkie podstawy do różnego rodzaju kosmetyków. Tworzone przez nas kosmetyki oparte są na tych olejach, gwarantując skuteczną pielęgnację. Oferujemy obydwa rodzaje olejów – zwykłe i ozonowane, z pełnymi Kartami Charakterystyki MSDS, zapewniając bezpieczeństwo naszych produktów. Flagowym produktem jest olej Cannaseo® z grupy najlżejszych olejów kosmetycznych, o którym informacje zamieszczone są poniżej.

OLEJ CANNASEO®

INCI: CANNABIS SATIVA SEED OIL

EN: HEMP SEED OIL

Olej schnący Cannaseo® z nasion konopi Cannabis Sativa L obniża przeznaskórkową utratę wody, poprawia stopień nawilżenia skóry, aktywizuje procesy regeneracyjne uszkodzonej bariery lipidowej naskórka, niweluje stany zapalne, stabilizuje metabolizm skóry, a dzięki kwasom omega-3 i omega-6 jako najmniej komedogennych ogranicza powstawanie zaskórników.

Olej Cannaseo® zawiera ponad 83% nienasyconych kwasów tłuszczowych:

– jednonienasyconych 12.97% w tym:

A. Kwas oleinowy 11.67%

– wielonienasyconych 70.70% w tym:

Kwasy omega-3 14.99% w tym:

B. Kwas alfa-linolenowy 14.99%

Kwasy omega-6 55.71% w tym:

C. Kwas linolowy 52.65%

D. Kwas gamma-linolenowy 3.01%

OLEJ Z NASION MAKU

INCI: PAPAVER SOMNIFERUM SEED OIL

EN: POPPY SEED OIL

Zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych Omega-6, które wspomagają utrzymanie elastyczności skóry oraz ograniczają utratę wilgoci. Olej makowy ma delikatną konsystencję, doskonale wchłania się i pomaga w nawilżeniu skóry bez pozostawiania tłustego filmu. Przyczynia się do łagodzenia podrażnień skórnych, takich jak swędzenie i zaczerwienienie.

OLEJ Z NASION CZARNUSZKI

INCI: NIGELLA SATIVA SEED OIL

EN: BLACK CUMIN SEED OIL

Znany z właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych, olej czarnuszki może być używany do wspomagania walki z trądzikiem i innymi problemami skórnymi. Zawiera timochinon, substancję o działaniu antyoksydacyjnym, która ochrania skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Wspiera procesy regeneracyjne skóry, przyczyniając się do szybszej gojenia się drobnych ran i podrażnień.

OLEJ LNIANY – Z SIEMIENIA LNIANEGO

INCI: LINUM USITATISSIMUM SEED OIL

EN: LINSEED OIL

Jest znakomitym źródłem kwasu alfa-linolenowego (omega-3), który wspomaga zdrowie skóry poprzez redukcję stanów zapalnych. Zawartość lignanów, naturalnych związków roślinnych, ma korzystny wpływ na równowagę hormonalną i stan skóry. Działa przeciwutleniająco dzięki zawartości witaminy E, pomagając w ochronie skóry przed uszkodzeniem spowodowanym działaniem wolnych rodników.

OLEJ Z ORZECHÓW WŁOSKICH

INCI: JUGLANS REGIA SEED OIL

EN: WALNUT OIL

Bogactwo kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 przyczynia się do utrzymania nawilżenia skóry oraz poprawy kondycji włosów. Zawiera biotynę, która jest korzystna dla zdrowia włosów, pomagając wzmocnić je i poprawić ich ogólny wygląd. Działa przeciwzapalnie, co wpływa na łagodzenie stanów zapalnych skóry i skalpu.

OLEJ Z NASION AMARANTUSA

INCI: AMARANTHUS CRUENTUS SEED OIL

EN: AMARANTUS OIL

Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas oleinowy, które utrzymują elastyczność skóry. Działa łagodząco i nawilżająco, co pomaga w zmiękczeniu i ukojeniu suchej lub podrażnionej skóry. Zawiera naturalne antyoksydanty, które pomagają chronić skórę przed stresem oksydacyjnym i starzeniem się.